Multimedialne Centrum Informacji Turystycznej coraz bliżej
czwartek, 28 czerwca 2012 11:55

Już wkrótce w Bramie Wielkiej oraz pawilonach Pałacu Branickich rozpocznie działalność Multimedialne Centrum Informacji Turystycznej.

Ideą Centrum jest przybliżanie mieszkańcom Białegostoku i odwiedzającym go turystom historii i tradycji miasta, ale też informowanie o jego obecnych walorach i dostępnych atrakcjach. Goście odwiedzający Centrum będą mieli okazję zobaczenia jak wyglądało miasto w dawnych czasach – atrakcją będą chociażby projekcje trójwymiarowe.

W celu maksymalnego uatrakcyjnienia przekazu Centrum zostanie wyposażone w nowoczesne urządzenia audiowizualne, które w atrakcyjnej, bardzo interaktywnej formie pozwolą poznawać Białystok.W czwartek 28 czerwca, podczas konferencji prasowej Renata Przygodzka - Zastępca Prezydenta Miasta Białegostoku przedstawiła rekonstrukcje historycznych strojów, które stanowić będą część ekspozycji w Centrum. W takich szatach przed wiekami mogli przechadzać się po okolicy hetman Jan Klemens Branicki i jego żona Izabela. Tak doskonałą rekonstrukcję zawdzięczamy Muzeum Mody i Tekstyliów ITE, które przygotowało projekt. Realizację projektu nadzorowała Marta Pietruszko, a stroje wykonała pani Elżbieta Wysocka.

Zapraszamy do podziwiania, a jednocześnie do udziału we właściwym otwarciu MCIT, już w pełnej okazałości. W tej chwili trwa realizacja dostaw sprzętu, więc wydarzenie planowane jest na 20 lipca.

Natomiast już od początku lipca będzie można skorzystać przynajmniej częściowo z usług Centrum. Dzięki współpracy nawiązanej z Politechniką Białostocką, w Bramie pałacu dyżurować będą studenci turystyki, którzy udzielać będą informacji, kolportować materiały i oprowadzać po tych zabytkowych wnętrzach.

Przedsięwzięcie realizowane jest ze wsparciem środków europejskich, a dokładnie Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.