Koncert Caro Emerald na dziedzińcu Pałacu Branickich
piątek, 29 czerwca 2012 12:18

30 czerwca 2012 r. o godz. 21:00 na dziedzińcu Pałacu Branickich odbędzie sie jedyny w Polsce koncert Caro Emerald.

Gwiazda Caro Emerald rozbłysła w ubiegłym roku za sprawą debiutanckiej płyty "Deleted Scenes From The Cutting Room". Album pokrył się multiplatyną w większości krajów europejskich, w tym w Polsce. Szczyty list przebojów okupował również największy hit Caro - "A Night Like This".

Próbkę umiejętności koncertowych Caro można było zobaczyć w 12. edycji Tańca z Gwiazdami, a także podczas gali z okazji 85-lecia Polskiego Radia. Teraz polska publiczność, będzie miała szansę obejrzenia i wysłuchania pierwszego pełnego koncertu Artystki w Polsce. 30 czerwca na dziedzińcu Pałacu Branickich w Białymstoku odbędzie się jedyny w Polsce koncert Caro.

Największą muzyczną fascynacją Caro Emerald jest muzyka lat 40-tych i 50-tych. Piosenki Caro łączą w sobie tango, swingowe melodie, taneczny jazz, rytmy mambo, ale podane są w nowoczesny sposób. Kariera Caro rozpoczęła się dość gwałtownie, w rodzimej Holandii. Po występie z debiutanckim singlem "Back It Up" w lokalnej stacji telewizyjnej w Amsterdamie, widzowie zasypali stację mailami i telefonami z prośbą o powtórkę. Melodyjny utwór w wykonaniu uroczej wokalistki wywołał ogromne zamieszanie. Singiel niespodziewanie stał się olbrzymim przebojem w Holandii, gdzie przez wiele tygodni utrzymywał się na listach przebojów. Kolejny utwór z płyty - "A Night Like This" ugruntował sukces Caro plasując się na szczycie list sprzedaży. Utwór został wykorzystany w kampanii reklamowej Martini. "Deleted Scenes >From The Cutting Room" to album w duzej mierze filmowy. Oddaje to szata graficzna wydawnictwa. Piosenki podejmują uniwersalne tematy: miłość, lojalność, pożądanie, niewierność. To historia młodej kobiety żyjącej w latach 50-tych zilustrowana za pomocą muzyki i pełnych wyobraźni tekstów odnoszących się do kina tamtych lat.

Bilety: 50 zł (przedsprzedaż), 70 zł w dniu koncertu oraz bilet VIP (ograniczona ilość) 130 zł (przedsprzedaż), 150 zł w dniu koncertu do nabycia w kasie Kina Forum

Organziator: Białostocki Ośrodek Kultury