Nowiny
Seal na dziedzińcu Pałacu Branikich!
czwartek, 05 maja 2011 09:55

Rok temu pierwsza edycja festiwalu dosłownie i w przenośni zatrzęsła Białymstokiem. Pozytywne Wibracje Festival 2011 zapowiada się jeszcze bardziej interesująco. Pierwszą ogłoszoną przez organizatorów gwiazdą tegorocznej edycji jest Seal, geniusz soul i r&b, autor m.in. takich hitów jak „Kiss From a Rose”, „Killer”, „Crazy” czy „Fly Like an Eagle”. 

Seal, pochodzący z Wielkiej Brytanii wokalista i kompozytor, jest wielokrotnym laureatem nagród BRIT Awards, MTV i Grammy. Artysta osiągnął nieprawdopodobny sukces sprzedając ponad 15 milionów płyt na całym świecie. Uwielbiany jest za jedyny w swoim rodzaju „chrapliwy” baryton, klasyczne brzmienia i melodyjne, niezwykle emocjonalne utwory. Jego przebój „Kiss from a Rose”, pochodzący ze ścieżki dźwiękowej filmu „Batman Forever” z 1995 roku, otrzymał aż trzy nagrody Grammy i stał się międzynarodowym hitem do dziś emitowanym przez światowe stacje radiowe.

Seal, czyli Seal Henry Samuel, urodził się i wychował w deszczowym Londynie, ale w jego żyłach płynie gorąca nigeryjska i brazylijska krew. Przygodę z muzyką zaczął w kapeli funkowej Push w latach 80-tych. Jednak dopiero w latach 90-tych we współpracy z producentem muzyki techno i house – Adamskim stworzył singiel „Killer” (1990), który nie tylko podbił listy przebojów, także zapewnił Seal‘owi solowy kontrakt. Wydany rok poźniej debiutancki album „Seal” (1991,) nagrany wraz z Trevorem Hornem - producentem największych przebojów Seal’a, sprzedał się w nakładzie ponad trzech milionów egzemplarzy.

 

Na drugiej płycie zatytułowanej „Seal II” (1994) znalazł się właśnie doskonale znany niemal każdemu utwór „Kiss From a Rose”, dzięki któremu album osiągnął status multi-platynowego. W 1996 roku ukazał się „Fly like an Eagle”, piosenka do filmu „Space Jam”, która przyniosła artyście jeszcze większą popularność. Kolejne płyty to „Human Being” (1998) i „Seal IV” (2003), a także album „Best 1991 – 2004“ zawierający czternaście najbardziej znanych przebojów artysty.

Piątym studyjnym albumem był „System” (2007), powstały przy współpracy ze słynnym producentem Stuartem Price’m. Na płycie pojawił się duet z żoną artysty, słynną top modelką Heidi Klum – „Wedding Day”. „Soul” (2008), „Seal Hits” (2009) i „Commitment” (2010) to trzy ostatnie albumy muzyka.

Seal jest jednym z najbardziej lubianych i popularnych artystów soul i r&b, który od dwóch dekad odnosi nieustające sukcesy. Jego występ na festiwalu w Białymstoku będzie niezapomnianym przeżyciem i prawdziwą ucztą muzyczną! 

Stanisław Trzciński, dyrektor artystyczny festiwalu, zapowiada: Nauczeni doświadczeniem i zachęceni sukcesem pierwszej edycji PWF, przystąpiliśmy do organizacji drugiej. Z nomen omen podwójną energią. Dzięki zaangażowaniu Miasta Białystok mamy możliwość zaprezentowania publiczności uznanych artystów światowej klasy. Zgodnie z planem rozwijamy się z roku na rok. Cieszy mnie fakt, że gwiazdy przyjęły nasze zaproszenie w większości z radością i zaciekawieniem. Przyjazd Seal’a na Pozytywne Wibracje Festival oznacza tylko jedno – z roku na rok rośniemy w siłę, stając się rozpoznawalną marką na skalę ogólnopolską. Wkrótce będziemy ogłaszali kolejne gwiazdy festiwalu. Warto podkreślić, że aż trzech wykonawców zagranicznych odwiedzi Polskę po raz pierwszy! Jestem pewien, że uczestnicy festiwalu długo nie zapomną naszych koncertów.

Paweł Kwiatkowski, producent festiwalu: Tegoroczne muzyczne lato zapowiada się w Polsce bardzo atrakcyjnie. My również rozwijamy skrzydła jako jeden z najmłodszych festiwali muzycznych w Polsce. W zeszłym roku w ciągu dwóch dni festiwalowych przybyło do nas blisko 10 000 fanów muzyki. Tym razem chcemy zawalczyć o więcej. Nie zmieniamy atrakcyjnych cen biletów i karnetów. Szykujemy także zewnętrzny teren położony poza ścisłym dziedzińcem na przyjęcie większej ilości słuchaczy. Zatroszczymy się o to, aby nic nie zostało przy tej okazji uszkodzone. Zawsze dbamy o najwyższą jakość nie tylko muzyczną, ale też techniczną naszych koncertów. Przekształcenie barokowego otoczenia pałacu w nowoczesną przestrzeń festiwalową to nie lada wyzwanie, które podejmujemy w tym roku po raz drugi. Dziedziniec pomieści wiele tysięcy widzów, a scena, ustawiona tuż przy fasadzie pałacu, będzie wysoka na kilkanaście metrów i szeroka na blisko 40. Ciekawostką będzie wpisanie się sceny idealnie w bryłę architektoniczną pałacu - w tym celu zamówiliśmy specjalny projekt w znanym studio Light Up. Zadbamy również o najwyższej jakości dźwięk, światła i multimedia, zamieniając pałac i dziedziniec, podobnie jak w roku ubiegłym, w bajkową scenerię dla najmodniejszych dźwięków. Podkreślę także, że jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z miastem Białystok.

Tadeusz Truskolaski, Prezydent Miasta Białegostoku: Bardzo się cieszę, że festiwal Pozytywne Wibracje już po raz drugi odbędzie się w Białymstoku. Ubiegłoroczna edycja pokazała, że ma on wielką wartość promocyjną dla miasta, a do tego stanowi prawdziwą perełkę jeśli chodzi o repertuar, niespotykany na innych tego typu imprezach w Polsce. Serdecznie zapraszam wszystkich do przyjazdu i przekonania się na własne oczy, jak w scenerii pięknie odrestaurowanego Pałacu Branickich muzyka i światło tworzą niepowtarzalny, jedyny w swoim rodzaju, pozytywny klimat.

Tadeusz Arłukowicz, Zastępca Prezydenta Miasta Białegostoku: Występ artysty takiej klasy w naszym mieście to wielki sukces Białegostoku. Cieszę się tym bardziej, że Seal odwiedzi nas po występach na takich imprezach jak szwajcarski Montreux Jazz Festival czy North Sea Festival w Rotterdamie. To duże wyróżnienie, a także potwierdzenie rangi i klasy festiwalu Pozytywne Wibracje, którego nazwa całkowicie oddaje klimat i przesłanie tej imprezy. W jej trakcie możemy wysłuchać starannie wybranej grupy znanych i cenionych artystów, reprezentujących często odmienne style, ale zawsze grających na najwyższym światowym poziomie.
 

Wybuchowa i energetyczna mieszanka pozytywnych dźwięków zabrzmi na dziedzińcu Pałacu Branickich w weekend 22 i 23 lipca. Podczas Pozytywne Wibracje Festival 2011 zagra pięć gwiazd zagranicznych i trzy polskie. Aż trzy gwiazdy zagraniczne zobaczymy po raz pierwszy w Polsce. Uwielbiany za swój charakterystyczny, zachrypnięty, ciepły głos, genialny wokalista soul i r&b, absolutny mistrz pozytywnych brzmień Seal wystąpi na dziedzińcu Pałacu Branickich w Białymstoku drugiego dnia festiwalu - w sobotę 23 lipca. Przypomnijmy, że to dopiero druga wizyta tego artysty w Polsce. Poprzednio pojawił się 5 lat temu w warszawskiej Sali Kongresowej występując dla abonentów jednej z sieci telefonii komórkowych.

Bilety oraz karnety na Pozytywne Wibracje Festival 2011 w Białymstoku dostępne są już w sprzedaży ogólnopolskiej – zarówno w punktach sprzedaży (m.in. w kasach biletowych w salonach Empik w całej Polsce oraz w sieci sklepów Media Markt i Saturn), jak i systemach internetowych Eventim, Ticketpro i eBilet.

 
Warsztaty dźwiękowe w Ogrodach Branickich
czwartek, 03 lutego 2011 11:57

Zapraszamy młodzież licealną i studentów, zwłaszcza zainteresowanych eksperymentami z pogranicza muzyki, kompozycji i sztuk wizualnych na warsztaty dźwiękowe, które odbędą się w Ogrodzie Branickich oraz Galerii Arsenał.

Warsztaty poprowadzi Krzysztof Topolski, a potrwają dwa dni, od 26 do 27 lutego 2011 r.

Organizator: Galeria Arsenał

Kontakt
Galeria Arsenał
ul. Mickiewicza 2, Białystok
Tel. 085 742 03 53
Fax 085 742 85 60
www.galeria-arsenal.pl
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 
Spotkanie ze sztuką „Pałac Branickich w Białymstoku. Historia odbudowy”
wtorek, 18 stycznia 2011 13:08

Galeria im. Sleńdzińskich zaprasza na czwartkowe spotkanie ze sztuką pt. „Pałac Branickich w Białymstoku. Historia odbudowy”.

O powojennej rewaloryzacji jednego z najbardziej reprezentacyjnych obiektów miasta opowie Magdalena Grassmann, historyk medycyny, kierownik Samodzielnej Pracowni Historii Medycyny i Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. 


Start:  20.01.2011 18:00

Miejsce: Galeria im. Sleńdzińskich, ul. Waryńskiego 24a

 
Ogólnopolski Festiwal Wokalny „Opera u Branickich” – Białystok 2010
środa, 15 grudnia 2010 12:46

Fundacja Centrum Kultury i Edukacji Muzycznej „TERAZ MUZYKA” działająca w Białymstoku organizuje Regionalny Konkurs Wokalny Hetmanowej Izabeli Branickiej odbywający się w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Wokalnego „Opera u Branickich”.

Przesłuchania i koncerty z nim związane odbywają się w Auli Magna Pałacu Branickich, a jego patronką została Izabela Branicka dla podkreślenia bogatej historii i chlubnych tradycji operowych XVIII-wiecznego Białegostoku. Uczestnikom, zarówno w trakcie przesłuchań, jak i koncertów, towarzyszy orkiestra kameralna złożona z profesjonalnych muzyków.

Komisja powołana do oceny występów uczestników, w której zasiądą autorytety wokalistyki polskiej: prof. Urszula Trawińska – Moroz, prof. Małgorzata Marczewska i ad. Jolanta Janucik, przydzieli nagrody oraz dyplomy laureatom konkursu.

„Regionalny Konkurs Wokalny Hetmanowej Izabeli Branickiej” odbędzie się w formie koncertu w niedzielę 19 grudnia 2010 r. o godz. 17.00. Udział w nim weźmie kilkunastu młodych wokalistów – studentów i absolwentów uczelni muzycznych. Każdy uczestnik Konkursu zaprezentuje dwie arie – operową i operetkową (ewentualnie musicalową) z dowolnie wybranej epoki i stylu. W pierwszej części koncertu uczestnicy zaśpiewają wybrane przez siebie arie, przerwę na podsumowanie punktacji i podział nagród wypełnią inne atrakcje, a w drugiej części koncertu nastąpi ogłoszenie werdyktu jury, wręczenie nagród i koncert laureatów.

Konkurs zrealizowano przy wsparciu finansowym Prezydenta Miasta Białegostoku.

Wstęp wolny.

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 10