Nowiny
Uruchomiono fontanny przed Pałacem
wtorek, 15 czerwca 2010 15:26

Dziś zostały uruchomione dwie fontanny na Dziedzińcu Wstępnym przed Pałacem Branickich.

 
Zmiana terminu zamknięcia dojazdu w Bramie Głównej na teren Dziedzińca Wstępnego Pałacu Branickich
piątek, 04 czerwca 2010 07:58

Urząd Miejski w Białymstoku informuje o przesunięciu terminu zamknięcia dojazdu w Bramie Głównej na teren Dziedzińca Wstępnego Pałacu Branickich. Dojazd zostanie zamknięty w dniach 17 do 25 czerwca 2010 roku.

Za utrudnienia przepraszamy!
 

 
Utrudnienia w Bramie Pałacu Branickich
wtorek, 25 maja 2010 11:50

W związku z prowadzonymi pracami budowlanymi Rewaloryzacji Dziedzińca Wstępnego Pałacu Branickich w dniach od 31 maja do 2 czerwca 2010 r. oraz od 7 do 28 czerwca 2010 r.  nastąpi zamknięcie dojazdu w Bramie Głównej na terenie Dziedzińca Wstępnego Pałacu Branickich.

Za utrudnienia przepraszamy!

 
Rewaloryzacja Barokowego Ogrodu Branickich w Białymstoku - Etap I
sobota, 07 lutego 2009 12:50

6 lutego 2009 r. Miasto Białystok podpisało umowę z Województwem Podlaskim na dofinansowanie projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013 Oś Priorytetowa III Działanie 3.1. Rozwój atrakcyjności turystycznej regionu.

Głównym celem przedsięwzięcia „Rewaloryzacja Barokowego Ogrodu Branickich w Białymstoku – Etap I” jest wykorzystanie dziedzictwa kulturowego w celu podniesienia atrakcyjności turystycznej województwa. Odnosi się on bezpośrednio do celu III Osi priorytetowej RPO Województwa Podlaskiego 2007-2013 tj. Wzrost atrakcyjności turystycznej województwa podlaskiego w stosunku do innych regionów kraju oraz celu szczegółowego osi: „Rozwój funkcji miejskich i metropolitalnych największych ośrodków miejskich w regionie”. Przedmiotem projektu jest rewaloryzacja dwóch części Ogrodu: Salonu Ogrodowego i Dziedzińca Wstępnego i przywróceniu im dawnej świetności oraz pierwotnego stanu.

Całkowita wartość projektu: 14 491 359,78 PLN
Wartość dofinansowanie z EFRR: 6 966 317,35 PLN

Zakres rzeczowy inwestycji obejmuje następujące zadania:

1. Na terenie Salonu Ogrodowego zostaną wykonane sieci (przyłączy i instalacji) wodno-kanalizacyjnej oraz elektrycznej, przepompownia fontann, cztery misy fontann, oświetlenie, iluminacja, monitoring, bukszpanowe partery, partery z fontannami, nowe nawierzchnie, Pawilon pod Orłem, remont muru oporowego, betonowe wylewki pod cokoły z rzeźb, kamienne balustrady oraz kamienne ławy.
2. Na terenie Dziedzińca Wstępnego przewiduje się realizację następujących prac: wykonanie sieci (przyłączy i instalacji) wodno-kanalizacyjnej oraz elektrycznej, dwóch fontann wraz z infrastrukturą technologiczną, roboty budowlano-remontowe wnętrz Bramy Wielkiej, mała architektura na Dziedzińcu Wstępnym oraz remont schodów prowadzących na dziedziniec.

Istnienie obiektu przyczyni się do poprawy oferty turystycznej Białegostoku, ożywieniu śródmieścia, a także do poprawy warunków ekonomicznych i atrakcyjności inwestycyjnej obszaru Miasta, jak i całego regionu. Ponadto z realizacją projektu wiązać się będzie szereg korzyści, między innymi podniesienie wartości estetycznych Ogrodu lecz także zachowanie unikatowego zabytku sztuki barokowej dla przyszłych pokoleń.

 

 

Projekt „Rewaloryzacja Barokowego Ogrodu Branickich w Białymstoku - Etap I” współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013
FUNDUSZE EUROPEJSKIE – DLA ROZWOJU WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO
www.rpowp.wrotapodlasia.pl

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 10