Nowiny
Koncert Caro Emerald na dziedzińcu Pałacu Branickich
piątek, 29 czerwca 2012 12:18

30 czerwca 2012 r. o godz. 21:00 na dziedzińcu Pałacu Branickich odbędzie sie jedyny w Polsce koncert Caro Emerald.

Gwiazda Caro Emerald rozbłysła w ubiegłym roku za sprawą debiutanckiej płyty "Deleted Scenes From The Cutting Room". Album pokrył się multiplatyną w większości krajów europejskich, w tym w Polsce. Szczyty list przebojów okupował również największy hit Caro - "A Night Like This".

Próbkę umiejętności koncertowych Caro można było zobaczyć w 12. edycji Tańca z Gwiazdami, a także podczas gali z okazji 85-lecia Polskiego Radia. Teraz polska publiczność, będzie miała szansę obejrzenia i wysłuchania pierwszego pełnego koncertu Artystki w Polsce. 30 czerwca na dziedzińcu Pałacu Branickich w Białymstoku odbędzie się jedyny w Polsce koncert Caro.

Największą muzyczną fascynacją Caro Emerald jest muzyka lat 40-tych i 50-tych. Piosenki Caro łączą w sobie tango, swingowe melodie, taneczny jazz, rytmy mambo, ale podane są w nowoczesny sposób. Kariera Caro rozpoczęła się dość gwałtownie, w rodzimej Holandii. Po występie z debiutanckim singlem "Back It Up" w lokalnej stacji telewizyjnej w Amsterdamie, widzowie zasypali stację mailami i telefonami z prośbą o powtórkę. Melodyjny utwór w wykonaniu uroczej wokalistki wywołał ogromne zamieszanie. Singiel niespodziewanie stał się olbrzymim przebojem w Holandii, gdzie przez wiele tygodni utrzymywał się na listach przebojów. Kolejny utwór z płyty - "A Night Like This" ugruntował sukces Caro plasując się na szczycie list sprzedaży. Utwór został wykorzystany w kampanii reklamowej Martini. "Deleted Scenes >From The Cutting Room" to album w duzej mierze filmowy. Oddaje to szata graficzna wydawnictwa. Piosenki podejmują uniwersalne tematy: miłość, lojalność, pożądanie, niewierność. To historia młodej kobiety żyjącej w latach 50-tych zilustrowana za pomocą muzyki i pełnych wyobraźni tekstów odnoszących się do kina tamtych lat.

Bilety: 50 zł (przedsprzedaż), 70 zł w dniu koncertu oraz bilet VIP (ograniczona ilość) 130 zł (przedsprzedaż), 150 zł w dniu koncertu do nabycia w kasie Kina Forum

Organziator: Białostocki Ośrodek Kultury

 
Multimedialne Centrum Informacji Turystycznej coraz bliżej
czwartek, 28 czerwca 2012 11:55

Już wkrótce w Bramie Wielkiej oraz pawilonach Pałacu Branickich rozpocznie działalność Multimedialne Centrum Informacji Turystycznej.

Ideą Centrum jest przybliżanie mieszkańcom Białegostoku i odwiedzającym go turystom historii i tradycji miasta, ale też informowanie o jego obecnych walorach i dostępnych atrakcjach. Goście odwiedzający Centrum będą mieli okazję zobaczenia jak wyglądało miasto w dawnych czasach – atrakcją będą chociażby projekcje trójwymiarowe.

W celu maksymalnego uatrakcyjnienia przekazu Centrum zostanie wyposażone w nowoczesne urządzenia audiowizualne, które w atrakcyjnej, bardzo interaktywnej formie pozwolą poznawać Białystok.W czwartek 28 czerwca, podczas konferencji prasowej Renata Przygodzka - Zastępca Prezydenta Miasta Białegostoku przedstawiła rekonstrukcje historycznych strojów, które stanowić będą część ekspozycji w Centrum. W takich szatach przed wiekami mogli przechadzać się po okolicy hetman Jan Klemens Branicki i jego żona Izabela. Tak doskonałą rekonstrukcję zawdzięczamy Muzeum Mody i Tekstyliów ITE, które przygotowało projekt. Realizację projektu nadzorowała Marta Pietruszko, a stroje wykonała pani Elżbieta Wysocka.

Zapraszamy do podziwiania, a jednocześnie do udziału we właściwym otwarciu MCIT, już w pełnej okazałości. W tej chwili trwa realizacja dostaw sprzętu, więc wydarzenie planowane jest na 20 lipca.

Natomiast już od początku lipca będzie można skorzystać przynajmniej częściowo z usług Centrum. Dzięki współpracy nawiązanej z Politechniką Białostocką, w Bramie pałacu dyżurować będą studenci turystyki, którzy udzielać będą informacji, kolportować materiały i oprowadzać po tych zabytkowych wnętrzach.

Przedsięwzięcie realizowane jest ze wsparciem środków europejskich, a dokładnie Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

 

 
Lato z zabytkami w Białymstoku
wtorek, 19 czerwca 2012 12:21

Regionalny Oddział PTTK w Białymstoku zaprasza na tegoroczną odsłonę akcji "Lato z zabytkami" dofinansowaną przez Miasto Białystok.

Akcja polega na bezpłatnym oprowadzaniu przez przewodników turystycznych po obiektach zabytkowych Białegostoku. W tym roku akcja odbywać się będzie w następujących terminach:

  • 24 czerwca,
  • 21 lipca,
  • 28 lipca,
  • 11 sierpnia,
  • 25 sierpnia,
  • 8 września.

W najbliższą niedzielę (24 czerwca) w godzinach od 11:00 do 16:00 przewonicy będą oprowadzać po Ogrodzie Pałacu Branickich. Spotkanie odbędzie się przy mostku nad kanałem, w Ogrodzie od strony ul. Akademickiej. Wyjścia na zwiedzanie odbywać się będą co pół godziny poczynając od 11:00, kolejne o 11:30.

 

 
Odkryj tajemnice Ogrodu Branickich!
czwartek, 17 maja 2012 10:18

Pamięć o XVIII-wiecznej świetności Białegostoku jest Ci droga? Prezydent Miasta Białegostoku zaprasza wszystkich białostoczan na prezentację multimedialną połączoną z koncertem Orkiestry Symfonicznej Opery i Filharmonii Podlaskiej oraz pokazem sztucznych ogni.

Impreza rozpocznie się 19 maja (sobota) o godz. 21.00 w Ogrodzie Branickich od prezentacji, która wyświetlona zostanie na jednym z największych ekranów w Polsce, specjalnie na tę okazję sprowadzonym do Białegostoku. Po zakończeniu prezentacji, Orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej pod batutą Marcina Nałęcz-Niesiołowskiego zaprezentuje suity "Muzyka na wodzie" oraz "Muzyka ogni sztucznych" G. F. Haendla. I właśnie pokaz sztucznych ogni stanie się zwięczeniem całej imprezy.

Zastanawiasz się, kiedy białostocka perła - zespół pałacowy wraz z ogrodem - ponownie rozbłyśnie swoim dawno zapomnianym blaskiem?

Przyjdź koniecznie!

 

 

Pokaz realizowany jest przy współpracy:
Prezydenta Miasta Białegostoku - Tadeusza Truskolaskiego
Krajowego Ośrodka Badań i Dokumentacji Zabytków w Warszawie
Firmy DobreKino.pl z Prudnika
Galerii Podlaskiej z Białegostoku
Inicjatywy "Młodzi w Mieście"

 

 

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 10